Sháníte kvalitní MTB kolo za dostupnou cenu? Zaměřte se na kola GT!

V Česku jsme milovníky cyklistiky, a to nejen té silniční, ale také horské. Sice nemáme pořádné hory, ale lesní singletracky či downhill si u nás zajedete také. A do Rakouska není daleko, takže dobré horské kolo určitě užijete. Jenže po jakém sáhnout?

kola GT

Jedničkami na trhu jsou značky Cannondale, Rock Machine a GT. Cannondale řadíme k prémiovým značkám, Rock Machine potěší zejména ty, kterým jde o co nejnižší cenu. Pokud je vaším cílem výtečný poměr cena-kvalita, výběr je jasný. Zaměřte se na kola GT.

Jaký model vybrat a v jakých cenových relacích se pohybujeme?

Značka GT za sebou má dlouhou historii, která se začala psát roku 1972. Své jméno si nese po svém zakladateli Gary Turnerovi. V době, kdy s výrobou kol začínal, ještě svět neznal BMX a MTB kola, jaká máme dnes. Značka GT byla revoluční a s revolucemi přichází dodnes.

A za jaké ceny? Na své si přijde opravdu každý. Třeba model GT Aggressor seženete už zhruba od 14 tisíc korun, přitom se jedná o velmi dobré a velmi oblíbené kolo.

Kdo si je ochoten připlatit, tomu se bude líbit model GT Grade. Jde o gravel kolo, tedy univerzální kolo kombinující aerodynamický silniční posed, nižší těžiště a gravel či MTB plášť.

Nabídka značky GT je opravdu bohatá

Tím ale rozhodně nekončíme. Milovaná jsou taktéž kola GT Avalanche ve verzi 2021 s lehkým hliníkovým rámem. Tento model je designovým miláčkem a stojí kolem dvaceti tisíc korun, což je přijatelná částka. Navíc nebudete dlouho muset kupovat nové kolo, protože Avalanche je připraveno i na budoucí vylepšování.

Nezbývá než vybrat trasu a vyrazit

Začínáte s jízdou v terénu? Pak vám rozhodně nedoporučujeme střihnout si rovnou downhill, ten je řazen mezi extrémní sporty! Začněte s jednoduššími trasami v terénu, velmi pěkné jsou například nové traily ve Víru na Vysočině. Nezapomeňte, že pro těžší trasy potřebujete znát správnou techniku. Není tedy od věci zaplatit si jedno odpoledne s instruktorem. Jízdě v terénu se dá naučit.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce