Psaníčka – Malá a praktická

Když padne slovo na psaníčka, pravděpodobně každá žena již ví, o čem je řeč. Třpytivé noční róby, vysoké elegantní podpatky, cinkání skleniček šampaňského a luxusních náhrdelníků – to všechno si ve spojení s psaníčky můžeme představit, protože hrají důležitou roli při většině společenských akcí. Ať už pro vás představují jen prostředek toho, jak u sebe udržet nejdůležitější cennosti a zároveň vypadat stylově, nebo jsou pro vás pouhým doplňkem šatníku, jistě uznáte, že psaníčka mají své fanynky po celém světě. Určitě to nemůže být připsáno jen sledování módních trendů, protože mezi majitelky těchto malých kabelek patří mnohokrát i ženy, které móda ani moc nezajímá. Proč jsou tedy psaníčka mezi dámským zastoupením tak oblíbená?

psaníčka

Psaníčka – Výhra nad kabelkami

Psaníčka mají mnoho na první pohled jasných výhod oproti jejich větším verzím. Ne každá žena si toho ale při rozhodování mezi nimi a velkými kabelkami může všimnout, což je důvod ke vzniku tohoto článku, jehož účelem je pomoct každé slečně s rozhodováním. Pokud i po přečtení potřebujete vizuální inspiraci pro výběr, můžete se pokochat různými typy psaníček i kabelek zde. Co je na psaníčkách tedy tak skvělého?

Jsou malá.

Ano, na první pohled se to nemusí zdát jako jedna z předností. Ale velikost psaníčka je nejen příjemná pro vaše záda, navíc vás také naučí, co je pro vás skutečně důležité. Zatímco ve velkých kabelkách je lehké akumulovat prázdné sáčky od jídla nebo roztrhané papírky, u psaníčka se vám něco podobného určitě nestane. Stejně jako nebudete mít možnost si s sebou na svatbu vaší kamarádky vzít tu lahev laku na vlasy, kterou nutně potřebujete, nebudete se k psaníčku moci chovat jako k odpadkovému koši. Což výhodou určitě je, a nemalou.

Jsou elegantní.

Na tuto poznámku jistě můžete namítnout, že to jsou některé větší kabelky taky. A ano, dozajista máte pravdu, ale ať už vypadá kabelka jakkoliv elegantně, nic to nemění na tom, že vám visí buď přes rameno, předloktí nebo ji svíráte v ruce. Vzápětí se ze sofistikované večerní kabelky stává nepohodlné břemeno, které s sebou musíte po celý večer tahat jako kouli na noze. Navíc zanechává otlačeniny, které nemá rád nikdo. Psaníčka působí drobně a něžně, což ovlivňuje celou postavu.

Jsou extravagantní.

Stejně jako kabelky, ano. Ale pravděpodobnost, že si někdo koupí velkou kabelku ve tvaru jednorožce s pestrobarevnými plážovými vzory navrch, je o dost menší než ta, že si něco podobného koupíte v menší verzi. Nakonec čeho je moc, toho je doopravdy příliš, a vy určitě nechcete vypadat jako uprchlá kolotočářka.

Jsou přizpůsobitelná.

Zatímco při koupi nové kabelky jste odkázány na její ucha, u psaníček se můžete rozhodnout. Samozřejmě, i kabelky mají nastavitelné popruhy, ale vždycky skončí tak, že prostě jen visí na nějaké části vaší paže. Psaníčka žádný popruh ani mít nemusí, prostě je jen můžete držet v ruce bez toho, aby kolem vlál nějaký řemínek. Pokud je ale držet nechcete, většina se jich prodává s připevnitelným páskem nebo řetízkem, které zpravidla bývají velmi úzké a jemné, takže to nenaruší vzhled vašeho outfitu.

Nejen na slavnostní události

Ačkoliv jsou psaníčka spojovaná hlavně s plesy a svatbami, velmi oblíbená jsou také při výběru doplňků na party nebo jiné aktivity, při kterých očekáváte hodně pohybu nebo potřebu mít volné ruce. Při noci strávené tancem v nočním klubu je příhodné mít psaníčko hned po ruce, protože se nemusíte vracet ke svému stolu pro peníze na další drink, když ho máte celou dobu hozené přes rameno a ani necítíte, že ho máte u sebe. O tom, že psaníčko nepatří jen na slavnostní akce, se můžete přesvědčit tady. Pokud vás tohle všechno nedonutilo alespoň přemýšlet o tom, že stojí za to mít alespoň jeden takový doplněk pro jistotu v šatníku, můžete se po dalších důkazech podívat v obchodech samy. Hodně štěstí při hledání toho pravého!

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>