Pohodová atmosféra dvou velkých měst

Výhodné nákupy a pracovní schůzky patří k nejčastějším důvodům, proč lidé zajedou do velkých měst. Což se takhle zastavit aspoň v adventním období? Pár dní nikam nespěchejte. Procházejte se v okolí historických památek, které vás stoprocentně naladí na pozitivní vlnu.

Historický svět současné Prahy

Když vás pohltí rušno v okolí staropražských památek, těžko se budete chtít hned rozloučit s takovou nádherou. Staroměstské náměstí klidně označte za perlu velkoměsta s řadou významných objektů a budov. Stačí se postavit před orloj a užasnete. Prozkoumáte devět slavných dřevěných soch. Lakomec potřese měšcem a zakývá holí. Smrtka otočí přesýpací hodiny a kohout zakokrhá. Hned několikrát se vrátíte sledovat, jak se mechanické figury apoštolů objevují nad ciferníkem ve dvou okénkách. S úsměvem na rtech oznámíte přítomné rodině, že jste udělali dobře s rezervací pokoje od Accor Hotels.

Až vás omrzí historické náměstí, Karlův most a jiné turistické atrakce, zajdete do nedalekého hotelového pohodlí. Lákavé restaurace, kavárny a butiky obklopují hotel Ibis Praha Old Town, ale ani uvnitř nechybí pohostinný jídelní kout s domácím občerstvením a trendy lobby bar. Oceníte provoz po celých 24 hodin denně.

Okouzlující předvánoční Bratislava

Nezapomenutelná adventní nálada láká mnohé návštěvníky na bratislavské vánoční trhy. U stánků ochutnáte slovenské speciality, posedíte ve stylové kavárně s výhledem na celé město, nakoupíte netradiční dárky a rozšíříte vlastní sbírku pěkných vánočních dekorací. Pro odpočinek nemusíte chodit daleko. Hotel Ibis v Bratislavě má výborné umístění. Určitě vás potěší procházka po bohaté snídani ve formě švédských stolů. Stačí udělat několik málo kroků a vstoupíte do pěší zóny Starého Města. Obdivovat můžete mnohé zdejší památky – kostel svaté Alžběty, Bratislavský a Devínský hrad, Michalskou bránu nebo Grasalkovičův palác.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce