Lyžování na slovinských horách

Jedna z nejmenších alpských zemí si už našla mnoho příznivců zdejšího lyžování a jiných zimních sportů. Slovinsko 2019 lyžování může mile překvapit i vás, pokud se sem rozhodnete zajet.

Ski centrum pro začátečníky i pokročilé

2019 lyžování Slovinsko začněte například v jednom z nejlepších středisek, které objevíte na úpatí Julských Alp. Skiregion Kranjska Gora náleží do Triglavského národního parku a sousedí s Itálií a Rakouskem. Lyžování ve Slovinsku se určitě neobejde bez návštěvy areálu Planica, kde spatříte největší mamutí můstek. Na tomto místě se každý rok konají závody Světového poháru ve skocích na lyžích a padlo zde už několik rekordů. Využijete různě náročné sjezdové tratě, konkrétně čtrnáct modrých, tři červené a čtyři černé. Rodiny s dětmi se tu zajisté dostatečně vydovádí na nenáročných sjezdovkách.

Lyžování Slovinsko myslí na milovníky bílé stopy a pravidelně se upravuje čtyřicet kilometrů běžeckých tratí s různou náročností. Během absolvování si prohlédnete malebné přírodní krásy, třeba romantické údolí Zgornja Savska. Nechybí ani mnohé další zimní aktivity. Krev vám rozproudí sáňkařská dráha, bruslení, skialpinismus, psí spřežení a túra na sněžnicích. I v této nadmořské výšce očekávejte studené klima doprovázené dostatkem sněhových srážek, zejména od poloviny prosince do konce března.

Hotel nedaleko sjezdovek

Každému nadšenci do lyžování se zalíbí ubytování nedaleko sjezdových tras. Hotel Kranjska Gora od nich leží okolo 300 m, ale také zároveň od centra města. Připraveny jsou desítky pokojů, kde nechybí satelitní televize a koupelna. Kranjska Gora hotel disponuje oblíbených wellness centrem s krytým bazénem, vířivkou a saunou. Hoteloví hosté si navíc dopřávají slevu padesát procent na tyto služby. Nechybí ani solárium, fitness centrum, bar, restaurace a Wi-Fi. V hotelu vám na přání zajistí výuku lyžování, tenisu a pěší túry po okolí.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce