Letní dovolená v Rakousku snoubí aktivity i odpočinek

Rakousko není pouze zemí, kam se vyplatí zajet na lyže, ochutnat místní speciality a sjet si vždy upravené a perfektně udržované kopce. Rakousko je zemí mnoha tváří a slibuje zároveň i dokonalou letní dovolenou. Byť je více než polovina plochy hornaté povahy, můžete zde v létě trávit čas na kolech, dlouhými procházkami i výlety s těmi nejmenšími. Země, kde se potkávají alpské vrcholy a průzračně čistá jezera, vám učaruje svým venkovským životem. Na pastvinách potkáte zdravý dobytek, v restauracích se vždy setkáte s usměvavou obsluhou, a to nemluvě o všemožných aktivitách napříč celou Rakouskou republikou.

Horská střediska v létě

Letní dovolená v Rakousku láká na početné zámky, hrady a překrásné oblasti okolo jezer. Mezi vyhlášená místa patří například Kitzbühel, Solné komory nebo lyžařská oblast Zell am See. Velmi oblíbená a hojně navštěvovaná jsou jezera Rakousko. Patří sem třeba Korutanská jezera, Bodamské jezero či Traunsee v Horním Rakousku. Vaše letní dovolená v Rakousku u jezera může být v těsné blízkosti pláže, kde budete kdykoliv poklidně odpočívat, plavat, využívat různé vodní atrakce, popřípadě jezdit po upravovaných cyklostezkách a sledovat nádhernou přírodu okolo sebe. Ubytování v Rakousku myslí také na rodiny s dětmi i zamilované páry. Pronajmout si můžete třeba apartmán, popřípadě se nechat ubytovat v penzionu či hotelu, kde na vás bude čekat špičkový servis a chutné snídaně. Rozhodně se vyplatí zvážit, že by byla vaše dovolená v Rakousku s dětmi či čtyřnohými mazlíčky. I na ně je řada ubytovacích zařízení u našich sousedů náležitě připravena a nabízí dětská hřiště, oplocenou zahradu a další benefity pro hosty.

Země plná překvapení

Nejen čeští turisté si zvykli na rakouský standard a vysokou kvalitu poskytovaných služeb v zimních měsících, stejně tak je tomu i v letních termínech. Dovolená Rakousko se zcela vyrovná pobytu u moře a navíc vám zajistí pestrý program díky letní slevové kartě. Ušetříte tak třeba za lanovky, dostanete se zdarma do turistických míst a nezaplatíte za autobusy, koupaliště, muzea a také vysokohorské silnice. Každá oblast nabízí jiné služby, všechny mají ale jasný cíl – aby byla vaše dovolená v Rakousku u jezera naprosto báječná.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce