Kam za pohádkovou lyžovačkou? Do Itálie!

Jen si představte, jak se zaboříte do čerstvého prašanu a před sebou si užíváte výhled na luxusně upravenou sjezdovku. Zní to jako idylka, které se bohužel na českých kopcích nedočkáte? Omrzela vás blízká rakouská střediska, jež vám nemohou nic nového nabídnout? Naložte auto a vyrazte do slunečné Itálie, protože tady jsou vám k dispozici špičkové lyžařské oblasti slibující nejen komfortní lyžování, ale také příjemné ceny a skvělý odpočinek u vyhlášeného Bombardina.

Jak se lyžuje v Livigno?

Jestliže vás zajímá, jaké je lyžování v Livignu, neváhejte sem vyrazit! Livigno Itálie totiž platí za jedno z nejlepších a nejmodernějších středisek umožňující na 115 kilometrech luxusní lyžování napříč úrovněmi lyžařů. Na své si přijdou fanoušci snowboardu, tradiční lyžaři i běžkaři, pro něž je připravena sestava desítek kilometrů udržovaných stop. Lyžování Itálie Livigno je často označované jako Malý Tibet, což dokazuje malebné centrum obklopené národními parky Stelvio a Engadina. Ubytovat se zde můžete v komfortních a prostorných apartmánech s kompletním zařízením a dosahem sjezdovek.

Na popularitě neztrácí ani třetí nejvýše položené středisko, Bormio Itálie. Pravidelně se tu pořádají závody Světového poháru v alpském lyžování. Propracované lanovky dosahují až do střediska Livigno, takže můžete během svého pobytu otestovat kvalitu těch nejlepších italských sjezdovek. Rozhodnete-li se pro lyžování Bormio, máte možnost se ubytovat u ski areálu, kde je nejen příznivé klima pro lyžování přes den i noc, ale též ráj pro děti a snowboardisty. Lyžování Itálie Bormio si můžete užívat od listopadu až do dubna a když vás svahy omrzí, čeká vás zábava v termálních lázních, restauracích, barech i klubech.

Proč vyrazit do Val di Fassa?

Val di Saffa Itálie nabízí více než 400 kilometrů lyžařských tratí. Kouzelná zimní dovolená vás čeká v oblasti Tre Valli Itálie, kde se zamilujete do přírody i prvotřídních služeb. Mezi rodinami je Tre Valli velmi oblíbené, především díky lyžařským školám, dětským hřištím a nenáročným turistickým trasám. Tím ale výčet italských top destinací nekončí. Někdo jezdí pravidelně do věhlasného střediska Val di Sole Itálie, někomu je zase příjemnější trávit zimní lyžování v horské vesničce Pozza di Fassa Itálie. Nedokážete se rozhodnout? Pak se nechte obklopit nejkrásnějšími vrcholy Dolomit a zavítejte do Arabba – Marmolada Itálie, místa, kde vás čekají skvělé lyžařské podmínky i nekonečné procházky po okolí.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce