Kam se podívat v Mariánských lázních?

Atmosféra Mariánských lázní má určitě něco do sebe, když stály za návštěvu i americkému magnátovi Johnu Pierpont Morganovi nebo francouzskému zakladateli automobilky Louisi Renaultovi. Možná za to mohou lázeňské parky, díky nimž patří Mariánské lázně k nejkrásnějším zahradním evropským městům. Pokud tedy hledáte klid na odpočinek a získání nových sil, pak jste si tyto nejmladší západočeské lázně vybrali správně.

Pamětihodnosti, které by vám neměly ujít

Až se v Mariánských lázních ubytujete a budete hledat možnosti kulturního nebo sportovního vyžití, rozhodně se nenechte připravit o nezapomenutelný zážitek – Zpívající fontánu. Každou lichou hodinu hraje jednu z mnoha známých a slavných skladeb, ve večerních hodinách hudbu doplňují světelné efekty.

hotel v Mariánských Lázních

Mezi významné stavby v lázních patří Kolonáda Maxima Gorkého z 80. let 19. století s typickou litinovou konstrukcí. Milé zpestření pobytu v Mariánských lázní nabízí přes 70 miniatur mnoha významných historických staveb v České republice, které se nacházejí v pěkném přírodním parku Boheminium.

V Mariánských lázních to sportem žije

Nemusíte se bát, že byste v Mariánských lázních byli o sportovní aktivity ochuzeni. Sportovní tradice je totiž nedílnou součástí těchto lázní. Na své si přijdou golfisté – asi 3 km od centra se nachází jedno z nejstarších golfových hřišť v Evropě.

Dáváte-li však přednost turistice, určitě si nenechte ujít Naučnou stezku Kladska u Kladského rybníka, kterou najdete asi 10 km za Mariánskými lázněmi. Krásná příroda, nádherné rybníky a bezvadně upravená stezka formou dřevěných chodníků lákají k procházkám milovníky čisté přírody.

Ještě nejste rozhodnuti, pro který z mnoha hotelů v Mariánských lázních se rozhodnete? Jedete-li autem, vyberte si hotel San Remo s vlastním parkovištěm a podzemní garáží, který disponuje i lesoparkem s jezírkem a altánem. Prakoviště sdílí s Hotelem CristalPalace nabízejícím hostům i klimatizované pokoje, které oceníte hlavně v horkém létě. Bližší informace o nich naleznete na  stránkách http://www.sanremo.cz/ a https://cristalpalace.cz/.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce