Dermatologové radí: Jak se (nejen) na dovolené chránit před zrádným sluníčkem?

Dovolenou si užijete pouze za předpokladu, že nepodceníte ochranu pokožky před slunečními paprsky. Pokud jste se v minulých letech vraceli se zarudlou kůží namísto bronzu, dodržujte následující pravidla. Nevymysleli jsme je my, ale odborníci z řad dermatologů.

Namažte se krémem dříve, než se oblečete

K nejčastějším chybám patří aplikace opalovacího krému pouze kolem oblečení. Podvědomě si budete dávat pozor, abyste si outfit „neumazali“ a vynecháte důležité partie. Proto se nejdříve namažte, a až poté oblečte.

Ochranný prostředek aplikujte v předstihu

Další chybou je nanesení krému až v momentě, kdy na pokožku začnou dopadat sluneční paprsky. To je pozdě. Chcete-li docílit maximálního stupně ochrany, naneste ho na kůži min. 20 minut před plánovaným sluněním.

opalovací krém

Tělo potřebuje ochranu i zevnitř

Jak tomu rozumět? Jednoduše – před dovolenou užívejte potravinové doplňky s betakarotenem. Vaše kůže bude před sluncem lépe chráněna, a navíc rychleji získá pěknou barvu. Vedle nešlápnete ani s přípravky s obsahem vitamínu E, který působí jako prevence před alergickou reakcí a současně zmírňuje její následky.

Make-up vaši pleť neochrání

Ačkoliv jsou na trhu make-upy s označením SPF, naprostá většina pleti neposkytuje patřičnou ochranu. Jednou z výjimek je novinka od Biodermy – tónovací fluid SPF 50+ s efektem přirozeného make-upu. Najdete ho pod názvem Photoderm NUDE Touch a oblíbíte si ho pro extrémně lehkou texturu (pleť díky němu vypadá jako napudrovaná), vysoké voděodolnosti, 100% minerálním filtrům a nejlepší fotoprotekci. Značka momentálně pořádá soutěž a vybraným zájemcům umožní otestování fluidu zdarma.

Photoderm

Nepoužívejte staré opalovací krémy

Pokud máte ve skříni zbytky opalováků po předchozí dovolené, raději je již s delším časovým odstupem nepoužívejte. A to i v případě, že neuplynula doba expirace – po otevření krém degraduje a ztrácí původní účinnost. Podobně je to i s ostatní kosmetikou – většina lidí trvanlivost neřeší a mylně se domnívá, že vydrží „věčně“.

Když vám nevyhovuje krém, sáhněte po mlze

Záměrně se vyhýbáte kontaktu se sluncem, protože nesnášíte pocit, když si kůži aplikujete opalovací krém? Nejste sami, konzistence krému nevyhovuje mnoha lidem. Naštěstí se nabízí i jiné řešení, jak pokožku ochránit před UV zářením – vyzkoušejte opalovací mlhu od BIODERMY, která je také voděodolná a nemusí se roztírat. 

Spálit se můžete i ve stínu

K největším mýtům o opalování patří tvrzení, že se nespálíte, když se ukryjete ve stínu. Sluneční záření se odráží od různých povrchů a najdete si vás téměř všude. Podle odborníků z Queensland Institute of Medical Research je pobyt ve stínu srovnatelný s ochranným faktorem SPF 2 – 6. A co se týče ochrany v podobě mraků, ty eliminují pouze zlomek UV záření.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>