Balíček tří pojištění, která vám musí dělat společnost na cestě mimo ČR

Vyjet bez pojištění do zahraničí je risk, který pro vás může znamenat i celoživotní trable. Jak to? Stačí, když se vám stane úraz, budete potřebovat lékařskou péči a velký problém je na světě. Cena ošetření může vystoupat i do několikamilionové výše. Pokud naopak budete mít řádné pojištění, získáte jistotu, že se z dovolené nevrátíte jako žebrák! Jaké 3 pojistky vás ochrání i v těch nejzávažnějších problémech?

1. Základní cestovní pojištění

Nikdy nesmíte ČR opustit bez standardní cestovní pojistky. Při jejím výběru zaměřte pozornost na VPP pro pojištění na cesty do zahraničí, ve kterých je jasně uvedeno, na jaké situace se pojištění vztahuje. O kvalitě pojistky nejvíce vypovídají pojistné limity. Čím vyšší jsou, tím větší je vaše jistota, že si nebudete muset za lékařské ošetření doplácet. Výhodné je například cestovní pojištění od ERGO pojišťovny s limity 5 000 000 korun. Při výběru je dobré si udělat srovnání nejen v oblasti podmínek. Velkou roli samozřejmě hraje i cena. Jaká je optimální cena, ukazuje tato kalkulačka cestovního pojištění.

cestovní pojištění

2. Pojištění odpovědnosti

I na cestě vás může postihnout „den blbec“, při kterém vlastní neopatrností způsobíte škodu cizí osobě. Pro tento případ je žádoucí koupit si pojištění odpovědnosti. To se vám určitě vyplatí i v běžném životě. Za až směšně nízkou cenu (obvykle je to několik set korun na rok) si koupíte jistotu, že když někomu neúmyslně způsobíte škodu na zdraví, majetkovou či finanční, zaplatí to pojišťovna. Jak přesně tato pojistka funguje? Přečtěte si více zde.

3. Pojištění storna se hodí vždy!

Do třetice se vám bude hodit pojištění storna. Koupit si můžete například pojištění storna zájezdu. Je jistotou, že v případě neuskutečnění cesty (důvody jsou přesně definovány v pojistné smlouvě) dostanete část peněz zpět. Hodí se také těm, kdo cestují na vlastní pěst. Pojistit je možné letenky či rezervované ubytování.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce